Ruch pojazdów w rynku

W środę (18 marca 2015 r.) w Urzędzie Miasta w Kłodzku odbyło się spotkanie dotyczące ruchu samochodów w obrębie rynku i starówki (ul. Armii Krajowej, Wojska Polskiego).

ik0018

Brano pod uwagę różne warianty i rozwiązania. Ostatecznie jednak ustalono, że najkorzystniej będzie jeżeli ruch zostanie ograniczony do minimum i wprowadzone zostaną przepustki. Miałoby to wyglądać tak, że przy ratuszu wyznaczone zostaną cztery miejsca dla pojazdów oczekujących na wjazd. Na starówce zaś będzie mogło jednocześnie przebywać pięć samochodów (takie miejsca zostaną wskazane także przy wjeździe na ul. Wojska Polskiego od strony skrzyżowania z ulicami Traugutta i Zawiszy Czarnego). Przepustki będą pobierane od straży miejskiej, funkcjonariusze będą także pilnować przestrzegania wprowadzonych zmian (pomoże w tym m.in. monitoring). Nie będzie można także parkować pojazdów na rynku i starówce – poza wyznaczonymi miejscami dla inwalidów.

Na ul. Armii Krajowej (przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego) pojawią się także słupki – będzie to zapobiegać przejazdowi samochodów przez całą starówkę i rynek. Dostawcy będą zmuszeni do dojazdu do danego odbiorcy i powrotu tą samą drogą. Oczywiście słupki będą mogły być – w razie potrzeby – szybko demontowane.

Zasady ograniczające wjazd na rynek i starówkę będą obowiązywać od godz. 10.00. Wcześniej dostawcy będą mogli poruszać się po tym obszarze swobodnie.

Proponowane rozwiązanie ma się w pewnym stopniu przyczynić do powrotu na ten teren m.in. różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych. Koncepcja będzie jeszcze konsultowana z mieszkańcami i przedsiębiorcami.

Nad optymalnym rozwiązaniem zastanawiali się burmistrz miasta Michał Piszko, wiceburmistrz Wiesław Tracz, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Żabski, kierownik Wydziału Infrastruktury Mariusz Kud i komendant straży miejskiej Piotr Występski.

[UM Kłodzko]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.