Sesja Rady Miejskiej – zmiany w budżecie

W środę (18 marca 2015 r.) podczas sesji Rady Miejskiej wprowadzono zmiany do budżetu. Podjęto uchwałę – choć nie jednogłośnie – dzięki której zostały zarezerwowane środki na ugodę z Akademią Przedszkolaka. Gmina Miejska Kłodzko od kilku lat źle naliczała subwencje. Konflikt z właścicielami Akademii, cały czas narastał; w sądzie toczyły się kolejne sprawy, składane były odwołania – pomimo tego, że wcześniej sąd wykazał, że rację ma właśnie rzeczony podmiot.

ik0017a

Miasto musi wypłacić Akademii Przedszkolaka 250 tys. zł, do tego dochodzi jeszcze 80 tys. odsetek. Zgodzono się na rozbicie kwoty na raty. Dzięki podpisaniu ugody wstrzymane zostanie także dalsze naliczanie odsetek.

Podczas sesji projekt ugody został przedstawiony radnym. – Chcę, aby przekaz był transparentny – mówił burmistrz Michał Piszko. – Dlatego ugoda z Akademią Przedszkolaka pojawiła się na sesji.

To jednak nie zamyka całkowicie sprawy. – Problem dotyczy trzech obszarów współpracy z Akademią Przedszkolaka – dodawał wiceburmistrz Wiesław Tracz. – Udało nam się rozwiązać jedną kwestię, w przyszłości będziemy zmuszeni zająć się również pozostałymi dwiema.

Stąd też, aby podobne sytuacje ponownie się nie pojawiały, należy zmienić strukturę Zespołów Przedszkolno-Żłobkowych. Żłobki będą musiały zostać „wyjęte” z takiej konstrukcji i niejako zacząć działać samodzielnie po to, aby gmina mogła prawidłowo doliczać dotacje.

ik0017b

[UM Kłodzko]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.