Staranował i zepchnął do rowu samochód, a następnie zażądał pieniędzy od poszkodowanego. 21-latek usłyszał już zarzuty

Zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia mienia, usłyszał wczoraj zatrzymany 21-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak staranował i zepchnął do rowu samochód, którym podróżował inny kierujący. Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

policja-klodzko

Dyżurny kłodzkiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że samochód, którym jechał wraz ze znajomym został zepchnięty z drogi przez nieznanego kierującego samochodem osobowym. Kiedy mężczyzna dzwonił na numer alarmowy, agresor przy użyciu ostrego narzędzia groził, że porozbija w jego samochodzie szyby, jeśli on nie da mu 1000 zł. Niezwłocznie na miejscu pojawili się policjanci, którzy zatrzymali agresywnego 21-latka.

Na szczęście w wyniku zderzenia, nikt z uczestników nie doznał obrażeń. Policyjne badanie wykazało, że kierujący był nietrzeźwy, miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Agresywny 21-latek został zatrzymany, przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 21-latka do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego.. Wobec niego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili 21-latka do prokuratury. Usłyszał on już zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Teraz podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

[www.klodzko.policja.gov.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.