Noworoczne kolędowanie w Wojciechowicach

W święto Trzech Króli – w piątek 6 stycznia br., droga ludowych zespołów śpiewaczych prowadziła do Wojciechowic. To było już 18 wspólne kolędowanie w gminie Kłodzko. Gospodarzem Kolędowego Spotkania KGW jest koło gospodyń z Wojciechowic. Spotykają się tutaj nie tylko zespoły śpiewacze KGW, ale też chóry parafialne, dzieci i młodzież.

18 kolędowanie KGW

Tym razem kolędy i pastorałki zaprezentowali: „Wojciechowiczanki” razem z Chórem Sołtysów, Zespół Ludowy Marzenie Gminy Kłodzko, „Róża Kłodzka” z Żelazna, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej, „Jaskier” z Ołdrzychowic Kłodzkich, „Wiki, Pati i dziadki” z księdzem Januszem Garulą na perkusji i gitarze, Chór Parafialny z Wojborza, „Kumy” z Krosnowic i solowy występ Klaudii Sarkowicz z grą na flecie.

Piękne są te spotkania. Może kolędy często się powtarzają – wszak prezentowane są z reguły te najpopularniejsze, ale wykonywane są w coraz to nowych aranżacjach. Zmieniają się osoby w zespołach śpiewaczych; cieszy też coraz większy udział dzieci i młodzieży. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Wszystkie występujące zespoły otrzymały dyplomy i pamiątkowe statuetki – tym razem były to… domki z piernika.

[MG]

18 kolędowanie KGW

18 kolędowanie KGW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.