Jak przygotować się do odfrankowienia kredytu hipotecznego?

Wielu Polaków wciąż boryka się z negatywnymi skutkami, jakie ciążą na nich po zaciągnięciu kredytu we frankach szwajcarskich. Chociaż niegdyś oferta wydawała się bardzo korzystna, dziś po znacznej zmianie kursu, wielu kredytobiorcom trudno opłacić poszczególne raty oraz naliczane do nich odsetki. Na szczęście istnieje opcja, którą jest odfrankowienie kredytu. Sprawdź, co możesz zrobić, by dokonać dewalutyzacji i móc spłacać swoje zadłużenie w złotówkach na dużo korzystniejszych warunkach.

odfrankowienie-kredytu

  • Unieważnienie umowy kredytowej – jak unieważnić kredyty frankowe?
  • Odfrankowienie – unieważnienie zawartej umowy kredytowej
  • Odfrankowienie umowy kredytu – przewalutowanie kredytu

Unieważnienie umowy kredytowej – jak unieważnić kredyty frankowe?

Od 2019 roku wszyscy kredytobiorcy, którzy podpisali umowy na kredyty hipoteczne we frankach mogą ubiegać się o ich odfrankowienie. Oznacza to, że sama umowa nie zostanie rozwiązana, a jedynie będzie można wnioskować o wyliczania poszczególnych rat kredytu w obowiązującej w naszym kraju walucie, czyli PLN. Taki zapis jest jak najbardziej opłacalny, ponieważ raty nie będą aż tak zróżnicowane, jak do tej pory, co przełoży się na możliwość spłacenia długu.

Niezwykle istotne podczas ubiegania o odfrankowienie przy zawartej umowie kredytowej jest klauzula, że całość procederu dotyczy pełnego okresu spłaty należności. Dokładniej ujmując, na nowo naliczone raty w złotówkach będą obowiązywać przez cały okres płatności. W przypadku kiedy, należności, jakie przelewałeś cyklicznie na wskazane konto bankowe będą wyższe niż nowe wyliczenia, z automatu naliczona zostanie nadpłata umowy, a  co za tym idzie obniżenie kosztów.

Czy jest możliwość, aby całkowicie unieważnić umowy kredytu? Chcąc uznać, że podpisana deklaracja była niezasadna, musisz liczyć się z koniecznością oddania do banku pobranej zaliczki na rzecz hipoteki. Dodatkowo jest to równoznaczne z utratą wszelkich zabezpieczeń związanych z nieruchomością oraz innymi dobrami wymienionymi w umowie.

Odfrankowienie – unieważnienie zawartej umowy kredytowej

Umowa kredytowa do tej pory spłacana we frankach może zostać przemianowana na polski złoty w przypadku, gdy spełnisz odpowiednie warunki. Niezwykle ważna w tym przypadku jest pełna analiza podpisanego dokumentu, w szczególności pod kątem zawartych klauzul niedozwolonych. To one mogą okazać się kluczem do skutecznego odfrankowienia kredytu, a co za tym idzie możliwość skorzystania z nadpłaconych rat kredytu.

Pierwszym krokiem powinno być zgłoszenie właściwej reklamacji do banku udzielającego kredyt hipoteczny. Tutaj czas oczekiwania może wynosić 30 dni. Co ważne, w przypadku składania tego typu reklamacji? Najlepiej, gdy podobnych sytuacji jest więcej. W takim przypadku jest to ważny sygnał dla placówki o konieczności podjęcia działań naprawczych. Pomocy w sprawach z kredytami udzielonymi w CHF można szukać w internecie, np. wpisując do wyszukiwarki hasło „kancelaria kredyt we frankach„.

Odfrankowienie umowy kredytu – przewalutowanie kredytu

Chęć przewalutowania kredytu warto zgłosić mimo wszystko na drogę sądową. Da ci to większą gwarancję odzyskania utraconych pieniędzy oraz możliwość wyegzekwowania założonych postanowień, od których banki często próbują się uchylać. W takich sytuacjach warto zwrócić się do wykwalifikowanych prawników, zajmujących się sprawami frankowymi oraz odzyskiwaniem utraconych dóbr.

Pamiętaj, decydując się na ubieganie się o odwrankowienie kredytu, musisz posiadać zawartą z daną placówka umowę oraz regulamin banku z dnia podpisania umowy. To niezwykle ważne elementy, bez których ciężko będzie złożyć jakikolwiek wniosek.

[Materiał zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.