Co najmniej 100 nowych miejsc pracy

Co najmniej 100 osób ma znaleźć pracę w nowej fabryce, która powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaszkowej Dolnej. Inwestorem będzie firma WESSEL-POLIAMID sp. z o.o. z Kłodzka. Firma deklaruje zainwestowanie co najmniej 25 mln zł. W nowym zakładzie mają być produkowane wyroby z tworzyw sztucznych, m.in. dysze do odkurzaczy.

zakład produkcyjny
zdjęcie ilustracyjne

WSSE „Invest-Park” poinformowała o wydaniu zezwolenia dla dwóch firm, które chcą prowadzić działalność gospodarczą w Podstrefie Kłodzko i Podstrefie Leszno. Ogółem dwie firmy, Wessel-Poliamid oraz Robinsons Polska, zainwestują minimum 26,5 mln zł oraz zatrudnią ponad 100 osób.

5 kwietnia br. został rozstrzygnięty przetarg mający na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy uprawniające do korzystania z pomocy publicznej oraz nabędzie nieruchomość niezabudowaną o łącznej powierzchni 1,7 ha, na której będzie prowadzona działalność gospodarcza. Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Kłodzko dla firmy WESSEL-POLIAMID sp. z o.o. wydane zostało 14 kwietnia br. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 25 mln zł oraz zatrudni co najmniej 100 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2018 r. Wspomniana firma była jedynym oferentem startującym w tym przetargu.

WESSEL-POLIAMID będzie już trzecią firmą inwestującą na terenie Podstrefy Kłodzko w Jaszkowej Dolnej. Od jesieni ubr. funkcjonuje tu już zakład produkujący komponenty do samochodów Kayser Automotive Systems. 29 lutego br. zostało wydane zezwolenie dla kolejnej firmy chcącej prowadzić działalność gospodarczą na tym terenie. TechPlast sp. z o.o. sp.k. z/s w Polanicy-Zdroju ma zainwestować co najmniej 4,5 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 10 osób. Firma kupiła nieruchomość niezabudowaną o powierzchni 0,46 ha, na której ma wybudować zakład produkujący płyty, arkusze, rury i kształtowniki z tworzyw sztucznych. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2017 r.

[MG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.