Kłodzko: budują parking na Spółdzielczej

Ruszyła zapowiadana budowa parkingu przy ulicy Spółdzielczej w Kłodzku, naprzeciw pawilonu usługowo-handlowego, między ulicami Pileckiego i Przyjaciół Dzieci. Inwestycja bardzo potrzebna, bo największe kłodzkie osiedle mieszkaniowe coraz bardziej narzeka na brak miejsc parkingowych. Budowany parking ma mieć tylko 30 miejsc postojowych ulokowanych bezpośrednio przy ulicy. Nie zaspokoi to zatem w większym stopniu potrzeb mieszkańców osiedla Kruczkowskiego.

2016.04.27ik-1

Plany budowy parkingu w tym miejscu zostały ogłoszone już jesienią 2014 roku. W ostatnich latach w tym rejonie rozwinęło się mini-centrum usługowo-handlowe (m.in. agencja bankowa, bar, sklepy). Budowany parking przeznaczony będzie raczej dla interesantów i klientów obiektów zlokalizowanych po drugiej stronie ulicy. Rozwiązaniem potrzeb mieszkańców stałby się parking wielopoziomowy. Tym bardziej, że ulica Przyjaciół Dzieci, łącząca ulice Spółdzielczą i Rodzinną, jest już tak zakorkowana przez parkujące samochody, że stała się praktycznie jednopasmowa.

2016.04.27ik-2

Bieżąca inwestycja realizowana jest przez gminę miejską Kłodzko. Jeszcze jesienią ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa zadeklarowała budowę miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Przyjaciół Dzieci. Na początku kwietnia ogłoszony został przetarg w tej sprawie.

[MG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.