Społeczna Rada Przedsiębiorców stała się faktem

W środę (1 lipca br.) odbyło się pierwsze, robocze spotkanie kłodzkich przedsiębiorców działających w ramach Społecznej Rady Przedsiębiorców przy burmistrzu Kłodzka. Omawiano zasady funkcjonowania Rady i cele, jakie mają jej przyświecać.

ik0029aUstalono, że przewodniczącym Rady będzie Stanisław Wołk, zaś jego zastępcami Marta Cieszyński i Robert Lebda. Rada będzie składać się najpewniej z 21 osób, przedstawicieli kłodzkiego biznesu.

Sporządzone zostanie porozumienie, którego podpisanie według planów nastąpi w piątek (3 lipca br.)

Przedsiębiorcy podkreślali, że w działalności Społecznej Rady Przedsiębiorców pokładają niemałe nadzieje na znormalizowanie pewnych spraw.

– To ostatni moment, w którym możemy jeszcze coś zrobić – zaznaczał Robert Lebda, odnosząc się do potencjału, jaki dają środki z funduszy europejskich.

Z kolei Grzegorz Kogut wskazywał potrzebę wypracowania wspólnego stanowiska dotyczącego hipermarketów, ale i ożywienia starówki. – Przez ostatnie osiem lat nikt z nami nie chciał rozmawiać. Mam nadzieję, że Rada rzeczywiście będzie miała wpływ na to, co dzieje się w mieście – dodawał.

ik0029b

Społeczna Rada Przedsiębiorców będzie się zbierać nie rzadziej niż raz na kwartał, choć – jak podkreślali zebrani – w sytuacjach wymagających pilnej konsultacji, posiedzenia będą odbywać się częściej.

Wskazano już kwestie, którymi należy zająć się w najbliższym czasie. W pierwszej kolejności trzeba będzie doprecyzować organizację ruchu w obrębie starówki, a także obmyślić koncepcję ożywienia rynku i jego okolic. Zastanowić się także należy nad wykorzystaniem działek, które będą znajdować się w sąsiedztwie obwodnicy Kłodzka. Potrzebna jest również aktualna dokumentacja. Mowa tutaj choćby o studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które nie przystaje do obecnych warunków – sporządzane było początkiem ubiegłego dziesięciolecia. Warto tutaj zaznaczyć, że prace nad przygotowaniem takiej dokumentacji zostały już podjęte.

ik0029c

Ze swojej strony deklaruję, że będę ze Społeczną Radą Przedsiębiorców konsultował kwestie mogące mieć wpływ na rozwój miasta. Będziemy spotykać się, aby wypracowywać jak najlepsze rozwiązania. Członkowie Rady będą mieli stały dostęp do informacji – powiedział burmistrz Michał Piszko.

[FB]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.