Nowy rok, nowy TY! Zostań funkcjonariuszem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

95 nowych funkcjonariuszy planuje przyjąć Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w 2023 roku. Jeżeli poszukujesz pracy dającej satysfakcję, prestiż a także stabilizację finansową, zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

straz-graniczna

W tym roku na chętnych do służby w NoOSG czeka kolejnych 95 miejsc. Aby wstąpić w nasze szeregi, wystarczy mieć polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie i nie być karanym sądownie. Wiek kandydata nie gra już roli, a brak doświadczenia zawodowego nie jest przeszkodą. W naszych ośrodkach szkolenia kandydat na funkcjonariusza zostanie kompleksowo przeszkolony do pełnienia dalszej służby.

Dokumenty złożysz w najbliższej Twojego miejsca zamieszkaniu placówce

Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania placówkach NoOSG, między innymi w Placówce SG w Kłodzku. Wystarczy zadzwonić i umówić się za pasujący termin.

Przebieg postępowania kwalifikacyjnego

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG w Krośnie Odrzańskim, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby.

Szkolenie przygotuje Cię do pełnienia służby

Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, kandydatów czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z trzech ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Tam zapewniamy darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie.

U nas zarobisz nawet 5 tys. zł na rękę

Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki nowego funkcjonariusza, uwzględniając planowaną podwyżkę uposażeń funkcjonariuszy od marca br., mogą wynosić w granicach 5 000 złotych (na rękę) dla osób przed ukończonym 26 rokiem życia i około 4 800 złotych (na rękę) dla osób po 26 roku życia.

Funkcjonariusz SG może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby. Każdemu funkcjonariuszowi SG przysługuje ponadto równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka, 13-ta pensja oraz dofinansowanie do wypoczynku.

Służba w Straży Granicznej to spora stabilizacja i rozwój

Służba w Straży Granicznej to stabilna, prestiżowa i satysfakcjonująca służba w dynamicznych zespołach. To także możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej oraz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, jak również możliwość wyboru odpowiednich dla siebie specjalizacji w służbie np: kontrola ruchu granicznego na lotniskach, wykrywanie przestępstw i zatrzymywanie podejrzanych, działania kontrolne i weryfikacyjne, działania specjalne realizowane w formie działań bojowych, działania minersko – pirotechniczne, służba przewodników psów służbowych czy specjalistów od rozpoznawania fałszerstw dokumentów.

Wszystkie przydatne informacje na temat szczegółowych wymagań i etapów rekrutacji znajdują się pod linkiem:

https://nadodrzanski.strazgraniczna.pl/nad/komenda/nabor-do-sluzby

Dołącz do nas w nowym roku! Czekamy na Ciebie!

***

mjr SG Joanna Konieczniak

Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.