Autobusem z Broumova do Nowej Rudy

Od 1 lipca br. zostanie uruchomione regularne połączenie autobusowe z Broumova do Nowej Rudy. Organizatorem połączenia jest strona czeska, która chce zapewnić mieszkańcom Broumova i okolic możliwość odwiedzenia sąsiedniego polskiego miasta oferującego wiele atrakcji. Oczywiście, z połączenia mogą także korzystać nasi mieszkańcy i turyści.

autobus-broumov
zdjęcie ilustracyjne

Autobusy będą kursować z Broumova przez Otovice, Tłumaczów i Włodowice do Nowej Rudy Słupiec. Taka sama będzie trasa powrotna. Władze Broumova podpowiadają swoim mieszkańcom, że korzystając z tego połączenia, łatwiej będzie dostać się np. do zamku Sarny w Ścinawce Górnej, na basen letni w Nowej Rudzie lub na krytą pływalnię w Słupcu. Warto również odwiedzić centrum Nowej Rudy i jej malownicze okolice.

W okresie wakacyjnym realizowane będą trzy kursy autobusów w dni robocze oraz w weekendy. Po wakacjach pozostanie tylko jeden kurs weekendowy, umożliwiający dojazd na krytą pływalnię w Słupcu. Rozkład jazdy autobusów jest przewidziany do 10 grudnia 2024 roku. Połączenie jest w całości finansowane przez stronę czeską. Ceny biletów są przystępne zarówno dla czeskich jak i polskich pasażerów. Całą trasę podzielono na strefy – najdroższy bilet (z Broumova do Słupca) kosztuje 48 koron lub 10 zł lub 2 euro.

autobus-broumov

autobus-broumov

[MG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.