Zatrzymaj się – jasełka w Wojborzu

Jasełka w Wojborzu (gm. Kłodzko) mają już wieloletnią tradycję i zawsze przyciągają sporą widownię. Po kilkuletniej przerwie, w sobotę 21 stycznia 2023 r., mieszkańcy Wojborza i okolicznych miejscowości mieli możliwość ponownie obejrzeć występ swoich dzieci i wnuków. Na scenie wystąpiło prawie 60. uczniów Szkoły Podstawowej w Wojborzu. Sala widowiskowa w Domu Ludowym wypełniona była po brzegi…

jaselka-wojborz

Jasełka to widowisko sceniczne związane ze świętami Bożego Narodzenia wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Przedstawienie przywołuje historię narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem. Scenariusz jasełek w Wojborzu, poza śpiewaniem znanych kolęd i pieśni świątecznych, często nawiązuje do czasów i wydarzeń bieżących. Aktorami w widowisku są uczniowie oraz nauczyciele miejscowej szkoły.

jaselka-wojborz

Tym razem przedstawienie miało tytuł „Zatrzymaj się”, nawiązujący do bieżących wydarzeń w naszej części Europy. W główne role wcielili się uczniowie szkoły podstawowej oraz jedna z nauczycielek, a dzięki uczestnictwu zespołu „Lajkonik”, liczba aktorów sięgnęła prawie 60. osób. Przez godzinę, bo tyle trwał występ, znów można było poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Wśród publiczności m.in. przedstawiciele władz gminy Kłodzko, sołtysi, rodzice, babcie i dziadkowie nie tylko z Wojborza, ale także m.in. z Łącznej, Bierkowic, Piszkowic, Podtynia.

Młodych i zdolnych aktorów jasełek w Wojborzu przygotowały nauczycielki miejscowej szkoły: Wioletta Wójtowicz, Dagmara Łastowska, Monika Ciosek oraz Agnieszka Nykiel.

[Tekst i foto: Marek Gałowski]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.