Wigilia na kłodzkim rynku

2014.12.18k-24Tradycyjne spotkanie wigilijne władz miasta z kłodzczanami odbyło się 18 grudnia br. na centralnym placu miasta. W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich Orkiestra Dęta Stowarzyszenia Muzyków Ziemi Kłodzkiej, która wykonała kilkanaście kolęd. Trzeba przyznać, że takie aranżacje nie zdarza się często słyszeć. Chyba wszystkim się podobało, bo orkiestra zebrała gromkie brawa!

2014.12.18k-07

Ponadto na scenie wystąpili: Studio Tańca „Fikander” oraz chór Concerto Glacensis wraz z chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku. Sporo atrakcji czekało w tym dniu na najmłodszych. Dzieci, wraz z rodzicami, mogły przygotować świąteczne ozdoby w Fabryce Świętego Mikołaja. Pojawił się także i sam Mikołaj, który wraz z towarzyszącym mu elfem, rozdawali dzieciom słodkości. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o świętym Mikołaju.

2014.12.18k-16

Wigilijne spotkanie władz Kłodzka oraz zaproszonych gości z mieszkańcami zakończyło się życzeniami złożonymi przez burmistrza Michała Piszko oraz biskupa diecezji świdnickiej Ignacego Deca. Łamano się opłatkiem i życzono lepszego nowego roku. Uczestnicy Kłodzkiej Wigilii mogli skosztować potraw przygotowanych przez żołnierzy z 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej – grochu z kapustą oraz barszczu z uszkami. Sympatycznym akcentem na koniec spotkania, było wejście burmistrza miasta Kłodzka Michała Piszko między zgromadzonych kłodzczan i wspólne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

2014.12.18k-26

Była również okazja do poczynienia przedświątecznych zakupów – trwał akurat jarmark adwentowy. Na stoiskach można było nabyć m.in. świąteczne ozdoby, produkty regionalne, pierniki, miody, różne wyroby rękodzielnicze.

2014.12.18k-29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.