Wielka Orkiestra zagrała w Kłodzku

ik0011a Ponad 51 tys. złotych udało się zebrać kłodzkiemu sztabowi WOŚP. Tym samym, uzyskując najwyższy wynik w regionie. 11 stycznia wspólnie z całą Polską kwestowaliśmy na rzecz szczytnego celu: dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Podobnie jak podczas zeszłorocznego finału, centrum imprezy znajdowało w CH „Twierdza”.

Ponad 5 tys. zł przyniosła Rajdowa WOŚP organizowana przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki nie tylko rajdówkami, ale też bojowym wozem piechoty. Od południa na parkingu przed galerią, wyspecjalizowany sprzęt i samochody prezentowały służby mundurowe oraz WOPR. Dla uczestników muzykę klubową zagrał Dj Gromee. Straż pożarna przygotowała widowiskowy pokaz pierwszej pomocy medycznej i akcji ratunkowej wydobycia poszkodowanego z samochodu z użyciem narzędzi do cięcia blachy.

ik0011a

Wspaniale udała się także licytacja fantów prowadzona przez instruktorki KCKSiR. Sprzedaż gadżetów przyniosła sumę 5 390 zł, w tym najwięcej zapłacono za: monetę „talara kłodzkiego”, voucher do hotelu „Szarotka”, karnety na godzinne pływanie skuterem wodnym, rycinę z wizerunkiem Kłodzka od burmistrza miasta, zestawy okolicznościowe ufundowane przez placówkę Straży Granicznej, Straż Miejską oraz Komendę Powiatową Policji w Kłodzku. Część artystyczną wypełniły występy dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki „Jak Kto Chce” oraz Studia tańca „Fikander” z KCKSiR, uczniowie szkoły artystycznej „Open Vocal”. Na zakończenie, przed tradycyjnym „światełkiem do nieba”, zagrał rockowo-bluesowy zespół Karabach.

ik0011b
Moc atrakcji na krytej pływalni sprawiła, że puszka WOŚP wypełniła się pieniędzmi na sumę 750 zł. Warto dodać, że służby mundurowe bardzo zaangażowały się w 23. Finał WOŚP w Kłodzku, przygotowały własne stoiska z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Za co serdecznie dziękują im organizatorzy. Równie gorące podziękowania należą się wszystkim wolontariuszom, ich opiekunom oraz całemu sztabowi WOŚP w Kłodzku, z jego szefową Bogusławą Petrecką na czele, oraz współorganizatorom CH „Twierdza” oraz KCKSiR.

[www.klodzko.pl]

ik0011c

ik0011d

ik0011e

ik0011f

ik0011g

ik0011h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.