Uzdrowiska Kłodzkie nagrodzone Dolnośląskim Gryfem

Uzdrowiska Kłodzkie zostały laureatem Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf w kategorii Produkt Roku. Największy w Polsce kompleks uzdrowisk został doceniony ze względu na unikatową ofertę leczniczą i produkcję wody mineralnej – Staropolanka.

Uzdrowiska Kłodzkie

Konkurs „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” przeznaczony jest dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Jego celem jest promowanie i nagradzanie najważniejszych osiągnięć gospodarczych w regionie. Organizowany jest przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Tylko 24 firmy i samorządy wybrane spośród 150 zgłoszeń znalazły się w finale 13. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza”. Laureatów wyłoniono w ośmiu kategoriach. Jedną z nich był Dolnośląski Produkt Roku, który przypadł Uzdrowiskom Kłodzkim.

Ta prestiżowa nagroda to dowód na to, że nasze działania idące w kierunku utrzymania pozycji lidera w zakresie medycyny uzdrowiskowej, turystyki zdrowotnej, wellness i SPA oraz produkcji naturalnych wód mineralnych są docenianie nie tylko przez klientów, ale także dostrzegane przez środowiska opiniotwórcze – przyznał Mirosław Stanisławski, prezes KGHM TFI, którego spółką portfelową są Uzdrowiska Kłodzkie.

Uzdrowiska Kłodzkie to nowocześnie wyposażona, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych baza balneologiczna oraz hotelowa. To także specjalistyczne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA. Siłą Uzdrowisk Kłodzkich jest jednak przede wszystkim wysoko wyspecjalizowana kadra medyczna. Zmodernizowane, bogate w nowoczesną aparaturę leczniczą zakłady przyrodolecznicze oferują kuracjuszom ponad 60 zabiegów opartych na naturalnych surowcach leczniczych, takich jak mineralna woda, świerk i borowina.

Na tą nagrodę złożyło się nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie medycyny uzdrowiskowej, szeroka gama zabiegów oraz usług rekreacyjnych i co najważniejsze profesjonalna kadra medyczna – powiedział odbierając Gryfa Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich SA – Grupa PGU. – Wykwalifikowany zespół lekarzy i fizjoterapeutów, którzy dbają o zdrowie i właściwy przebieg rehabilitacji naszych kuracjuszy – to siła Uzdrowisk Kłodzkich. To oni sprawiają, że klienci wybierają pobyty właśnie u nas – dodał Marcin Gwóźdź.

Uzdrowiska Kłodzkie SA – Grupa PGU to także największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy, na który składają się trzy znane kurorty o wielowiekowej tradycji w zakresie medycyny uzdrowiskowej. Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój położone są na urokliwej krajobrazowo ziemi kłodzkiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Gór Stołowych. Uzdrowiska Kłodzkie są również producentem wód mineralnych: Staropolanka, Wielka Pieniawa oraz Kudowianka. Wody, oferowane przez kłodzkie zdroje, pochodzą z czterech różnych źródeł, dzięki czemu wyróżniają się smakiem i składem mineralnym. Są one także wykorzystywane do kąpieli leczniczych i w uzdrowiskowych basenach.

Uroczyste wręczenie nagród „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” miało miejsce podczas Wielkiej Gali Biznesu , która odbyła się 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

[PR]

One thought on “Uzdrowiska Kłodzkie nagrodzone Dolnośląskim Gryfem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.