Trzeci Bieg po Podkowę w Święcku

Ponad 170 zawodników wzięło udział w trzecim Biegu po Podkowę, który odbył się w niedzielę 17 marca 2019 r. w Święcku (gm. Kłodzko). Poza biegiem głównym na 10 km, odbyły się także biegi dzieci i młodzieży na dużo krótszych dystansach. Główni organizatorzy imprezy to Klub Lekkoatletyczny „Ziemia Kłodzka” oraz Ośrodek Jeździecki „Kłodzka Róża”.

Bieg po Podkowę Święcko 2019

Główne cele organizowanego od 2017 roku biegu to m.in. popularyzacja aktywności fizycznej, zwłaszcza biegów górskich oraz promocja Kotliny Kłodzkiej. Dzięki udziałowi biegaczy z Republiki Czeskiej, impreza ma już wymiar międzynarodowy. Wiosenna aura sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu – większość zawodników potraktowała ten bieg jako sprawdzian kondycji przed kolejnymi startami w nadchodzącym sezonie. Bieg główny był tym bardziej interesujący, że zmierzyli się w nim zwycięzcy poprzednich edycji: Krzysztof Jilek oraz Pavel Brýdl. I tak właśnie ukształtowała się kolejność na mecie biegu głównego: 1m. Krzysztof Jilek (Idzików) [00.38.49]; 2m. Pavel Brýdl (Trutnov) [00.39.15]; 3m. Radosław Boniec (Żary) [00.39.34].

Bieg po Podkowę Święcko 2019

10-kilometrowa trasa poprowadzona została głównie drogami polnymi i leśnymi w okolice przysiółka Huberek. Medale tegorocznej edycji były wyjątkowe – oryginalne końskie podkowy, które po fachowym liftingu otrzymały nowe życie. Takie medale otrzymali wszyscy uczestnicy biegu głównego. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w różnych kategoriach wiekowych (także juniorzy), otrzymali piękne statuetki oraz nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowane także zostały upominki ufundowane przez sponsorów.

Bieg po Podkowę Święcko 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.