Trójka na Festiwalu Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju

Tradycyjnie, jak co roku, radiowa Trójka wybiera się w trakcie złotej polskiej jesieni do Polanicy-Zdroju, gdzie w dniach 11-13 października odbędzie się szósta już odsłona Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”. Jego uczestnicy będą mogli tym razem wziąć udział m.in. w plenerowych wydaniach „Listy przebojów Programu 3”, „Markomanii” oraz „Myśliwieckiej 3/5/7”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie w tym roku Wojciech Karolak – wybitny muzyk jazzowy, kompozytor, pianista, klawiszowiec i saksofonista, prywatnie mąż niezapomnianej Marii Czubaszek.

Festiwal Marii Czubaszek

Motywem przewodnim festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia. Linia muzyczna wydarzenia to szeroko rozumiany jazz i piosenka z „tekstem”. – Festiwal jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Po pierwsze artystycznych – ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuką. Drugim powodem jest sama Polanica Zdrój – jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia. A książka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć – przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Marii Czubaszek. Jestem przekonany, że siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego – mówi Hirek Wrona – dziennikarz Trójki, DJ i pomysłodawca festiwalu.

Przez trzy dni Polanica-Zdrój będzie gościć polskich artystów kabaretowych oraz wokalistów i muzyków. W urokliwym kurorcie w Kotlinie Kłodzkiej nie zabraknie również dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. W piątkowy wieczór 11 października z plenerowego studia przed Teatrem Zdrojowym nadana zostanie „Lista Przebojów Programu 3”, a poprowadzi ją Marek Niedźwiecki (godz. 19.00-22.00). Dzień później, w sobotę 12 października, z tego samego miejsca wyemitowana zostanie również jego „Markomania” (godz. 11.00-13.00). Z mieszkańcami Polanicy-Zdroju, turystami i słuchaczami spotka się również Piotr Stelmach, który poprowadzi sobotnią audycję „Myśliwiecka 3/5/7” (Teatr Zdrojowy, godz. 17.00-19.00).

Trójka jest patronem medialnym Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”.

Więcej informacji o imprezie na stronie www.festiwalczubaszek.pl.

[PR]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.