Szalejów Dolny: pożar i pomoc dla pogorzelców

W niedzielę 30 stycznia br. rano doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku wielorodzinnego w Szalejowie Dolnym (gm. Kłodzko). Z żywiołem przez ponad 5 godzin walczyło 8 zastępów straży pożarnej. W pożarze śmierć poniosła jedna kobieta, jedna osoba trafiła do szpitala na obserwację, pozostali mieszkańcy zdążyli się ewakuować. Mieszkańcy Szalejowa Dolnego ruszyli z pomocą panu Aleksandrowi, który w pożarze stracił żonę i cały dorobek życia.

szalejow-dolny-pozar

Na jednym z portali internetowych została utworzona zbiórka pieniężna. W jej opisie czytamy m.in.:

Chcielibyśmy prosić wszystkie dobre dusze o pomoc finansową dla Pana Aleksandra. W niedzielę 30 stycznia br. podczas pożaru mieszkania stracił coś najcenniejszego- swoją żonę. Sam uciekł ostatkiem sił przed żywiołem.

Cały dorobek życia uległ zniszczeniu, wszystko czego nie zniszczył ogień zniszczyła akcja gaśnicza. Żywioł pozbawił tę rodzinę wszystkiego! Mamy, żony, oszczędności życia, poczucia bezpieczeństwa, nawet czworonożnych pupili. Mieszkanie na ten moment nie nadaje się do zamieszkania.

Pan Olek ma 64 lata. Nie posiada zatrudnienia. Po pożarze nie ma nic. Wszystkie rzeczy, nawet te osobiste zabrał ogień. Dorosłe dzieci pomagają jak mogą, ale ta niewyobrażalna tragedia niestety niesie za sobą znaczne wydatki. Przede wszystkim chcemy pomóc w odremontowaniu mieszkania, zakupie najpotrzebniejszych rzeczy.

Zależy nam, aby Pan Aleksander w obliczu tej tragedii miał swoje miejsce na ziemi. Pamiętajmy – dobro wraca! Wszyscy razem możemy zdziałać niewyobrażalnie wiele. Pomóżmy!

Link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/gx7azr

szalejow-dolny-pozar

szalejow-dolny-pozar

szalejow-dolny-pozar

szalejow-dolny-zrzutka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.