Stronie Śląskie uruchamia komunikację gminną

Stronie Śląskie uruchamia od 1 stycznia 2024 r. komunikację lokalną na terenie gminy. Kursy realizowane będą na trzech trasach: Stronie Śląskie – Bielice, Stronie Śląskie – Kletno oraz Stronie Śląskie – Sienna. Zaplanowano na tych trasach po dwa kursy dziennie przez 7 dni w tygodniu, czyli od poniedziałku do niedzieli, a także w święta. Termin kursowania komunikacji wstępnie ustalono na 31 grudnia 2024 r.

Burmistrz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec tłumaczy, że to pierwszy krok w walce z wykluczeniem komunikacyjnym na terenie gminy. Istotnie – do Stronia Śląskiego można dotrzeć autobusami trzech przewoźników (PKS Kłodzko, „Beskid” oraz Koleje Dolnośląskie), ale dalej niezmotoryzowani mieszkańcy oraz turyści muszą radzić sobie sami.

Gminny autobus będzie kursował na trzech trasach:

  1. Stronie Śląskie – Sienna
  2. Stronie Śląskie – Bielice przez Goszów, Stary i Nowy Gierałtów
  3. Stronie Śląskie – Kletno przez Starą Morawę i Bolesławów

Szczególnie przydatne, z turystycznego punktu widzenia, może okazać się połączenie do Bielic. Popularność tej miejscowości sukcesywnie rośnie. Zimą przyciąga narciarzy biegowych; od wiosny do jesieni przybywają tutaj setki zdobywców Korony Gór Polski. Zgodnie z rozkładem jazdy, w miejscowości docelowej (Sienna, Bielice, Kletno) turysta do dyspozycji będzie miał ok. 8 godzin. Pozwoli to np. zdobyć Śnieżnik z Kletna albo Kowadło czy Rudawiec z Bielic. Turyści chętni na dłuższe wycieczki będą musieli rozważyć opcję z noclegiem.

Organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest Gmina Stronie Śląskie, zaś wykonawcą świadczącym usługi przewozów w zakresie publicznego transportu zbiorowego jest firma „Manikar” Jan Zaucha i Synowie sp.j.

[MG]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.