Policjanci na terenie powiatu kłodzkiego zabezpieczyli niewybuch

W Międzylesiu znaleziony został pocisk moździerzowy. O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Zabezpieczony niewybuch został zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

niewybuch-miedzylesie

Na tego rodzaju znalezisko przypadkowo natrafił mężczyzna, który wykonując prace ziemne na terenie własnej posesji w Międzylesiu, zauważył przedmiot przypominający pocisk moździerzowy. O tym fakcie został powiadomiony Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Bystrzycy Kł., który skierował na miejsce patrol Policji. Mundurowi ustalili, że rzeczywiście jest to pocisk moździerzowy. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

[Oficer Prasowy KPP w Kłodzku]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.