Pierogowe Love w Jugowie

Pełnym sukcesem okazała się druga edycja festiwalu kulinarnego „Pierogove Love”, który odbył się w sobotę 27 lipca 2019 r. w Jugowie (gm. Nowa Ruda). Przez park obok jugowskiego pałacu przewinęły się spore tłumy miłośników dobrego jedzenia. Koła gospodyń i stowarzyszenia z noworudzkiej gminy przygotowały lekko licząc kilkanaście tysięcy pierogów, które znikały wręcz błyskawicznie.

pierogove love 2019

Trzeba przyznać, że frekwencja bardzo przerosła założenia organizatorów i wystawców. W ubiegłym roku, pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w „Harendzie” na pograniczu Ludwikowic Kłodzkich i Sokolca. Tym razem przeniesiono ją do Jugowa i ulokowano w parku obok siedziby Nadleśnictwa. Pomysł okazał się słuszny, bo frekwencja była dużo większa. Na kilkunastu stoiskach oferowano pierogi z różnym farszem (m.in. ruskie, z jagodami, truskawkami, płuckami, kaszanką, gruzińskie, z kapustą i grzybami, kurkami i kaszą orkiszową), ale także naleśniki, knedle z gulaszem, ciasta i pajdy chleba ze smalcem. Po dwóch godzinach okazało się, że… pierogów zaczyna brakować. Największe zapasy miały panie z KGW Dzikowiec, do których stała najdłuższa kolejka. Gospodynie obiecały, że na przyszłoroczną imprezę przygotują więcej pierogowych smakołyków. Możliwe też, że w jej trakcie odbędzie się pokaz oraz konkurs lepienia pierogów.

pierogove-love-2019

Konsumpcji pierogów towarzyszyły występy zespołów ludowych oraz zbiórka charytatywna dla Kasi Nerkowskiej. Na parkowych alejkach miejsce znalazły też stoiska gastronomiczne i handlowe oraz dmuchany zamek dla dzieci. Lokalny folklor został wzbogacony występem zespołu „Promienie Bełchatowa” mającego w repertuarze m.in. utwory ludowe, cygańskie i ukraińskie. Imprezę zakończył występ zespołu Dagda Point, grającego przede wszystkim irlandzki folk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.