Nowa klasa patronacka w ZSP nr 1 w Kłodzku

W piątek 15 stycznia br. w kłodzkim Starostwie zostało podpisane porozumienie ws. utworzenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku klasy patronackiej o profilu krawiec (krojczy)/tapicer. Patronat nad klasą będzie sprawowała firma KPM Meble w Kłodzku.

ik2016-0002a

Od września 2016 roku, tegoroczni absolwenci gimnazjów, którzy skorzystają z tej oferty ZSP nr 1, rozpoczną praktyczną naukę zawodu tapicera w kłodzkim zakładzie KPM Meble. Będą mieli zapewnioną wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów uczących zawodu, posiłki, a najlepsi – również stypendia i nagrody.

Obok dyrektora szkoły Rafała Olechy i reprezentującej firmę Edyty Senator, w podpisaniu porozumienia wzięli udział starosta Maciej Awiżeń, wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz przedstawiciele Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – wiceprezes Teodor Stępa i Grażyna Cal.

ik2016-0002b

Zakładanie klas patronackich w szkołach ponadgimnazjalnych staje się coraz bardziej powszechne. Zakłady pracy widzą sens w „wychowywaniu” sobie przyszłej kadry. Po skończeniu szkoły zaoferują pracę tym, którzy znają już specyfikę poszczególnych zawodów i wymagania danego pracodawcy. Ma to również związek z ogólną sytuacją na rynku pracy i wiąże się z przywracaniem należnego statusu fachowcom w konkretnych dziedzinach. Na terenie powiatu  sprzyja temu także wyraźny rozwój dużych firm, którym potrzebni są dobrze przygotowani i wyszkoleni pracownicy.

[www.powiat.klodzko.pl]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.