Niesprawny autobus odholowany po kontroli ITD

20-letni autobus z uszkodzonym przewodem hamulcowym i oponą, a także skorodowaną i pękniętą ramą główną skontrolowała dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego. Niesprawny pojazd wycofano z ruchu i odholowano z miejsca kontroli ITD. Przewoźnikowi, a także zarządzającemu transportem w przedsiębiorstwie grożą kary pieniężne.

niesprawny-autobus

Leciwy Autosan H9 został zatrzymany do kontroli w miejscowości Karłów przez dolnośląskich inspektorów ITD. Autobus przewoził pasażerów na wycieczkę z Kłodzka do Karłowa położonego w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych.

niesprawny-autobus

Stan techniczny pojazdu pozostawiał wiele do życzenia. Wśród najbardziej rażących usterek inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzony elastyczny przewód hamulcowy i oponę wewnętrzną na lewym kole drugiej osi, skorodowaną i pękniętą ramę główną oraz brak sygnalizacji spadku ciśnienia w układzie pneumatycznym (hamulcowym).

niesprawny-autobus

Fatalny stan techniczny autobusu był powodem do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i podjęcia przez inspektorów decyzji o odholowaniu go z miejsca kontroli ITD. To nie jedyne konsekwencje dopuszczenia pojazdu w takim stanie technicznym do wykonywania zarobkowego przewozu osób. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

[gitd.gov.pl]

niesprawny-autobus

niesprawny-autobus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.