Matujący podkład dla cery tłustej i mieszanej. Jak znaleźć dobrze kryjący fluid, który nie obciąży skóry i nie zostawi efektu maski?

Dla posiadaczy tłustej i mieszanej skóry twarzy najlepszym fluidem jest ten matujący i kryjący. Stosując go, cera zostaje wyrównana, zmatowiona, a wszelkie niedoskonałości niewidoczne. Niestety wiele tego typu podkładów negatywnie wpływa na skórę, ponieważ obciążają ją, zapychają pory, pozostawiają efekt maski i co najgorsze – nasilają problematykę cery. Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry matujący podkład, aby uniknąć tych wszystkich nieprzyjemności!

fluid

Niekorzystny wpływ matujących podkładów

Matujące podkłady nie są złe. Potrafią skutecznie wygładzić skórę twarzy; silnie kryją, zatem ukrywają wszelkie wypryski i niedoskonałości; a przy tym utrzymują się naprawdę długo. Cechy te wykazują tylko dobre matujące fluidy, przy czym niestety większość ma bardzo negatywny wpływ na skórę. Wiele marek kosmetycznych proponując podkłady matujące, zapomina o tym, że tłusta i mieszana cera nie mogą być obciążone, ponieważ wtedy pory zostają zapchane, wymiana tlenowa jest zaburzona, a to pierwszy krok do nasilenia problematyki skóry. Wówczas pojawiają się nowe niedoskonałości, a cera przetłuszcza się jeszcze bardziej, przy czym dodatkowo wygląda ciężko, jak maska. Ważne jest zatem, aby nie kierować się wyłącznie napisem na produkcie czy promocją na dany kosmetyk, ale sprawdzić jego konsystencję i skład.

Dobry podkład matujący dla cery tłustej i mieszanej

Najważniejsze jest, aby taki fluid nie posiadał alkoholu. Mimo, że składnik ten najczęściej jest obecny w produktach do pielęgnacji, to coraz częściej można go spotkać również w podkładach i kremach BB. Alkohol sprawia, że przetłuszczanie, świecenie i błyszczenie stają się bardziej intensywne, ponieważ do gruczołów łojowych trafia informacja, by zwiększyć ilość wydzielanego sebum. Przy tych typach cer i tak jest go zbyt dużo. Zwracaj zatem uwagę, aby podkład, po który sięgasz miał jak najbardziej delikatny skład.

Kolejną ważną kwestią jest konsystencja podkładu. Powinna ona być lekka i aksamitna, a nie ciężka i tępa. Istotne jest by fluid nakładał się niczym masełko, a nie w sposób trudny i agresywny. Nie tylko negatywnie wpływa to na kondycję i wygląd skóry, ale również grozi pojawieniu się plam. Dobrą cechą matującego fluidu jest pęcherzykowa formuła, która świadczy, że kosmetyk jest lekki i nie obciąży skóry.

Nowy wymiar matu – Infallible Matte

Infallible Matte L’Oreal Paris to podkład matujący dedykowany specjalnie dla problematycznej skóry. Polecany jest zarówno dla osób z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową, jak i problematyczną pod kątem częstego przetłuszczania się, świecenia, błyszczenia i pojawiania widocznych niedoskonałości w postaci wyprysków. Fluid ten zapewnia bowiem idealnie matowe wykończenie, ale nie obciąża skóry i nie zapycha jej. Nie musisz na podkład aplikować pudru matującego, ponieważ Infallible Matte sam w sobie zapewnia mat na skórze. Fluid jest bardzo wydajny, wystarczy już niewielka ilość, aby w zadowalający sposób przykryć wszelkie niedoskonałości. Dzięki cienkiej warstewce cały dzień będziesz czuła się lekko i komfortowo, mając przy tym pewność, że skóra wygląda na idealną. Skuteczność Infallible Matte wynika z innowacyjnego składu, bazującego na perlicie, który minimalizuje nadmiar wydzielanego sebum. Z kolei polimery zapewniają matowe wykończenie bez efektu maski. Podkład L’Oreal Paris dostępny jest w 5 odcieniach, a jeśli szukasz równie idealnego krycia, jednak nie tak matowego, sięgnij po podkład True Match lub Infallible 24H. Oba nadają subtelniejsze wykończenia, lecz są tak samo trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.