Market DINO powstaje w Krosnowicach

Właściciele sieci marketów Dino docenili potencjał miejscowości Krosnowice w gminie Kłodzko! Od końca lutego br. budowany jest tutaj kolejny market tej sieci. Dino to polska sieć supermarketów licząca już ponad 600 sklepów. Od 19 kwietnia br. akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja br. Jest więc możliwe, że w już w czerwcu będzie można w krosnowickim Dino zrobić zakupy.

Dino Krosnowice

Market Dino w Krosnowicach ulokowany został przy drodze prowadzącej z Kłodzka do Gorzanowa, tuż za skrzyżowaniem z drogą do Starkowa. Tą lokalizacją jest zdziwiona część mieszkańców Krosnowic. Zapytaliśmy kilka osób o zdanie na temat budowanego sklepu. Generalnie opinie są pozytywne: „Będzie szansa na tańsze zakupy, bo w tej chwili sklepów w tej okolicy mamy mało i ceny nie są rewelacyjne” – powiedziała nam pani Teresa. Problemem może być fakt ulokowania marketu w pobliżu drogi, która już w tej chwili jest bardzo niebezpieczna. „Jak wybudują Dino i ruch samochodów się zwiększy, to może tu być wypadek za wypadkiem” – dodaje pani Teresa. Poza tym, mało kto już o tym pamięta, ale okolica to teren zalewowy. Widać to nawet obecnie, kiedy pada deszcz – na placu budowy tworzy się wielkie bagno, które uniemożliwia prace. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na 27 maja br.

Dino Krosnowice

Sieć Dino obejmuje 628 sklepów (na 31.12.2016 r.), zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m². Większość sklepów Dino jest zlokalizowana w mniejszych miejscowościach, średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast, w lokalizacjach dogodnych dla klientów. Sklepy Dino oferują klientom ok. 5 tys. pozycji asortymentowych, w tym w większości produkty pod znanymi markami oraz produkty świeże. Grupa Dino oferuje kluczowe produkty w cenach podobnych jak w największych sieciach handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Jednym z najważniejszych aspektów, które odróżniają Grupę Dino od sieci dyskontowych jest posiadanie stoisk mięsnych z obsługą w każdym sklepie. Wysokiej jakości mięsa, wędliny oraz przetwory mięsne dostarczane są głównie przez Agro-Rydzynę, zakład mięsny będący częścią Grupy Dino. Spółka jest właścicielem zdecydowanej większości gruntów i nieruchomości, w których zlokalizowane są sklepy Dino. W połączeniu z dobrze funkcjonującym modelem biznesowym, umożliwiło to szybki rozwój sieci Dino na przestrzeni ostatnich lat i wzrost liczby sklepów ze 111 na koniec 2010 roku do 628 na koniec 2016 roku. Na koniec stycznia 2017 roku Grupa Dino zatrudniała ponad 10.600 osób.

Dino Krosnowice

Kilka dni temu prezes Grupy Dino poinformował, że spółka ma zabezpieczonych 350 lokalizacji pod przyszłe otwarcia sklepów. Plan zakłada zwiększenie sieci do 1200 sklepów do końca 2020 roku, czyli średnio 140-145 sklepów rocznie. Siedziba firmy znajduje się w Krotoszynie.

Dino Krosnowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.