Konkurs na projekt plakatu Staropolanki

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU ogłasza konkurs na projekt plakatu promującego wodę mineralną marki Staropolanka. Dla autorów najlepszych prac przewidziano atrakcyjne nagrody.

Staropolanka

Przedmiotem konkursu jest projekt plakatu promującego markę Staropolanka. Plakat może zostać wykonany w dowolnej technice. Istotne jest jedynie świeże i twórcze podejście do tematu, a inspiracją powinna być oczywiście woda. Jedynym zastrzeżeniem organizatora jest umieszczenie na projekcie logotypu Staropolanki. Reszta zależy od wyobraźni i umiejętności uczestników konkursu.

– Celem konkursu jest nie tylko promocja marki Staropolanka, ale także propagowanie sztuki tworzenia plakatu na najwyższym poziomie artystycznym. Z tego powodu przewodniczącym konkursowego jury został prof. Jan J. Aleksiun, znany grafik i były rektor wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Polska szkoła plakatu to jakość sama w sobie – mam nadzieję, że nadesłane prace dobrze wpiszą się w jej tradycję – mówi Marcin Gwóźdź, prezes zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A. – Grupa PGU, producenta Staropolanki.

Pula nagród w konkursie wynosi 14 500 zł. Jury przyzna trzy nagrody główne (pierwsza nagroda – 5000 zł, druga – 3000 zł, trzecia – 2000 zł) oraz dziewięć wyróżnień (po 900 zł każde). Ponadto najlepsza praca zostanie wydrukowana w formie plakatu B1, a wszystkie wyróżnione projekty zostaną zamieszczone w kalendarzu na rok 2017 i zaprezentowane na wystawie, towarzyszącej gali rozdania nagród.

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Ma charakter otwarty – mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, uczniowie oraz studenci, jak i zawodowi artyści plastycy, fotograficy, projektanci i graficy.

Prace należy nadsyłać na adres konkurs@staropolanka.pl w terminie 19 września – 10 listopada 2016 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 listopada, zaś gala i rozdanie nagród planowana jest na grudzień. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są na www.staropolanka.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.