KAS i SG zabezpieczyły podrobione towary o wartości 305 tys. złotych

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Straży Granicznej (SG) zabezpieczyli podrobione ubrania sportowe o wartości rynkowej 305 tysięcy złotych. 766 sztuk odzieży, torebek i butów z podrobionymi znakami towarowymi ujawniono na targowisku miejskim w Kudowie-Zdroju.

targowisko-kudowa

6 listopada podczas rutynowej kontroli na targowisku miejskim w Kudowie-Zdroju, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Kłodzku ujawnili 766 sztuk odzieży, torebek i butów. Oferowane przez dwóch obywateli Bułgarii towary, posiadały oznaczenia łudząco podobne do znaków towarowych znanych firm.

Przedstawiciel reprezentujący producentów poszkodowanych firm dokonał analizy: torebek, koszulek, bluz, spodni, czapek, butów oraz bielizny, i stwierdził, że są one podrobione.

Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości rynkowej 305 tysięcy złotych. W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Za obrót przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

targowisko-kudowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.