Jak zachęcić młodych do korzystania z usług bankowych?

Okazuje się, że to właśnie w młodych Polakach największy potencjał widzą banki. I nie ma w tym przecież nic dziwnego, bo zdobycie lojalności pokolenia Y (25-35 lat) oraz X (8-15 lat) gwarantuje pozyskanie klienta na długie lata. Jak więc instytucje bankowe walczą o młodych klientów? Sprawdź już teraz.

zapanuj-nad-wydatkami

Konto dla młodych na korzystnych warunkach

Czy wiesz, że niepełnoletnie dziecko może posiadać konto dla młodych? To zadanie rodzica, by dla niego takie otworzyć. Konta oferowane najmłodszym klientom są najczęściej darmowe. Dzisiaj służą do odkładania pieniędzy na przyszłość, ale już za kilka lat mogą stać się pierwszym rachunkiem, z którego latorośl będzie korzystać.

Konto dla młodych może funkcjonować z pewnymi ograniczeniami. Zapewne uczy zaś dziecko rozsądnego gospodarowania. To tam trafiają środki z tytułu kieszonkowego, prezentów komunijnych czy urodzinowych. To tymi pieniędzmi młody klient może dysponować na szkolnej wycieczce czy kolonii. To bez wątpienia pierwszy krok do poznania mechanizmów sprawnego zarządzania finansami i przedsiębiorczości.

Optymalne oszczędzanie

Co ciekawe, konto dla młodych może posiadać jeszcze jeden walor. Rodzice mogą założyć konto oszczędnościowe, którego oprocentowanie będzie generować korzystne odsetki. Weźmy pod uwagę, że do czasu uzyskania przez dziecko pełnoletności, na takim rachunku zgromadzona zostanie pokaźna kwota środków.

Oszczędzanie na przyszłość to dzisiaj podstawa. Ci, którzy zdają sobie z tego sprawę, najczęściej wybierają usługi bankowe. Wiemy już, że trzymanie pieniędzy w domu wcale nie jest bezpieczne. Do tego środki te nie zarabiają na siebie. Konto dla młodych generować zaś będzie dodatkowy zysk.

Możliwe formy inwestowania i zarabiania

Warto również podkreślić, że banki oferują dzisiaj nie tylko korzystne rozwiązania dla osób, które nie są jeszcze pełnoletnie. Zależy im przecież na zdobyciu klientów młodych, również tych, którzy już pracują. Przykładem jest konto dla młodych, z którego korzystają studenci. To szczególna grupa klientów, którym przede wszystkim zależy na oszczędnościach i generowanych z ich tytułu zarobkach.

Nowoczesne konta pozwalają dzisiaj w prosty sposób zakładać konta oszczędnościowe, lokaty na preferencyjnych warunkach czy fundusze inwestycyjne. Ponieważ młodzi Polacy wiedzą o wiele więcej o dostępnych narzędziach inwestycyjnych, korzystają z nich z rozwagą i z pełnym sukcesem. Banki oferują też młodym dodatkowe bonusy, na przykład w postaci kart rabatowych na zakupy u swoich biznesowych partnerów.

Świadomość finansowa

Okazuje się, że młodzi wykazują o wiele większe zainteresowanie nowoczesną bankowością niż seniorzy. To zresztą młodzi o wiele częściej korzystają już z technologicznych nowinek, które umożliwiają w pełni bezpieczne i komfortowe zarządzanie swoimi finansami.

Młodzi Polacy mają świadomość konieczności oszczędzania oraz inwestowania zgromadzonych środków. Ogromny wpływ na to mają same banki. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu wiedza na temat ofert bankowych czerpana była głównie z reklam, dzisiaj realizowane są kampanie społeczne, których celem jest edukacja potencjalnych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.