Jak wyposażyć gabinet rehabilitacyjny?

Odpowiednie wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego oznacza, że jest on dokładnie przemyślany, a także dostosowany do potrzeb pacjentów. W związku z tym kluczowy jest między innymi dobór właściwych stołów do masażu oraz krzeseł do niego przeznaczonych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym optymalnego wyposażenia gabinetu rehabilitacji.

gabinet-rehabilitacyjny

Jak wyposażyć gabinet rehabilitacyjny? Składane stoły do masażu

Składane stoły do masażu są wykorzystywane nie tylko przez masażystów, ale również przez fizjoterapeutów. W związku z tym trudno wyobrazić sobie gabinet rehabilitacji bez obecności tego typu wyposażenia. Przede wszystkim powinno ono cechować się:

  • stabilnością oraz wytrzymałością,
  • regulowaną wysokością,
  • wygodnymi poduszkami,
  • hipoalergicznym materiałem pokrycia.

Stabilność i wytrzymałość pozwala bezpiecznie pracować także z pacjentami o nieco większej masie ciała. Regulowana wysokość sprawia natomiast, że terapeuta może dopasować wysokość stołu do na przykład swojego wzrostu oraz indywidualnych preferencji.

Wygodne poduszki gwarantują, że pacjenci będą dobrze się czuli nawet w trakcie dłuższych zabiegów. Hipoalergiczny materiał pokrycia natomiast sprawia, że u osób, które przychodzą na masaże, nie dojdzie do niepożądanych reakcji organizmu widocznych na skórze. Jeżeli interesują Cię w pełni profesjonalne składane stoły do masażu, postaw na wyposażenie dostępne na przykład na tej stronie internetowej: https://www.juventas.pl/skladane-stoly-do-masazu/.

Krzesła do masażu

Krzesła do masażu są natomiast wykorzystywane do wykonywania zabiegów u pacjenta w pozycji siedzącej. Muszą one cechować się między innymi:

  • stabilnością i wytrzymałością,
  • swobodą regulacji,
  • ergonomią,
  • miękkim, sprężystym i wytrzymałym materiałem pokrycia.

Dzięki takim cechom fizjoterapeuta może w pełni skupić się na pracy, a pacjent maksymalnie wykorzystać możliwości masażu. W kwestii regulacji kluczowe jest regulowanie wysokości oraz kąta zagłówka, a także podłokietników i siedziska. Jeżeli interesuje Cię zakup najlepiej dostosowanych do gabinetów fizjoterapii krzeseł do masażu, postaw na produkty dostępne na przykład na tej stronie internetowej: https://www.juventas.pl/krzesla-do-masazu/.

Stoły oraz krzesła do masażu to tylko niewielka część niezbędnego wyposażenia gabinetów rehabilitacji. Stanowią jednak podstawę, bez której nie można się obyć. Pamiętaj o tym, aby dokonywać zakupów wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Jedną z godnych polecenia marek jest Juventas.

[Materiał zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.