Jak wybrać dla siebie najlepszą lokatę bankową?

Obok kont oszczędnościowych lokaty bankowe są najpopularniejszymi instrumentami służącymi do pomnażania swoich pieniędzy. Są bezpieczne, łatwo dostępne, również zapewniają zyski na w miarę stałym poziomie. To powoduje, że nadal tak wielu klientów wybiera lokaty terminowe w bankach. Niestety, obecnie oprocentowanie lokat nie należy do zbyt wysokich, co powoduje, że na klientów nie czekają tak atrakcyjne oferty jak przed laty. Jak wobec tego znaleźć dla siebie taką lokatę, która będzie najbardziej atrakcyjna?

ik9-0004

Sprawdzaj rankingi lokat

Przede wszystkim warto korzystać z wygodnych internetowych rankingów lokat bankowych. Dzięki nim możesz łatwo sprawdzić najbardziej atrakcyjne oferty pod względem oprocentowania, okresu oraz zakresu kwot możliwych do ulokowania, a ponadto dodatkowych warunków. Jeżeli chcesz znaleźć takie serwisy porównujące lokaty, po prostu wpisz do wyszukiwarki internetowej słowa „lokaty bankowe ranking”, aby od razu je znaleźć.

Warto być nowym klientem

Również należy wskazać, że dzisiaj większość najlepszych ofert kierowanych jest przez banki do nowych klientów – to oni mogą liczyć na najwyższe oprocentowanie. Jeżeli nie przeszkadza ci korzystanie z różnych ofert, z czym często związana jest również konieczność założenia konta bankowego, wtedy warto często zmieniać banki, aby zarobić na tym jak najwięcej. Pamiętaj jednak o tym, że nowi klienci mogą zakładać lokaty tylko na krótkie okresy – zwykle do 6 miesięcy, a także na ograniczone sumy – głównie do 10 000 złotych.

Czytaj umowy i opinie

Nie zapomnij również o tym, aby zapoznać się z dokładniejszymi informacjami dotyczącymi lokat jeszcze przed podpisaniem umowy – zwróć uwagę na to, czy oprocentowanie jest stałe czy zmienne, sprawdź, co dzieje się wtedy, gdy chcesz zerwać lokatę przed terminem jej zakończenia, również zwróć uwagę na to, czy jest ona odnawialna czy nie. Jeżeli chcesz wiedzieć, co o danych lokatach sądzą inni klienci, w takim przypadku pomocne informacje znajdziesz przede wszystkim na forach internetowych, gdzie możesz łatwo wyszukać opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.