Gmina Kłodzko: od 1 marca ruszy komunikacja gminna

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Gmina Kłodzko uruchamia od 1 marca 2022 r. gminne autobusowe przewozy pasażerskie. Kursy prowadzone będą na sześciu liniach komunikacyjnych. Realizacją przewozów zajmie się Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kłodzku S.A – w restrukturyzacji. Gmina Kłodzko, na mocy umowy z wojewodą dolnośląskim, otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

komunikacja-gmina-klodzko

Rada Gminy Kłodzko podjęła 31 stycznia br. uchwałę w sprawie organizowania gminnych przewozów pasażerskich. Czytamy w niej, że Gmina Kłodzko jako organizator przewozów o charakterze użyteczności publicznej organizuje gminne przewozy pasażerskie w celu zapewnienia mieszkańcom potrzeb w zakresie przemieszczania się na terenie Gminy. Określona została sieć komunikacyjna, na której planowane jest wykonywanie przewozów o charakterze użyteczności publicznej na terenie Gminy w gminnych przewozach pasażerskich. Sieć składać się będzie z następujących linii komunikacyjnych:

1) Stary Wielisław PGR – Stary Wielisław D.K.

2) Stary Wielisław – Szalejów Górny

3) Boguszyn – Wojbórz

4) Droszków – Jaszkowa Dolna

5) Wojciechowice pętla – Wojciechowice NŻ

6) Starków – Krosnowice

Gmina Kłodzko 30 grudnia 2021 roku podpisała umowę z wojewodą dolnośląskim o objęcie dopłatami wymienionych w uchwale linii komunikacyjnych, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pozwoli to na uruchomienie linii komunikacyjnych, które do tej pory były nierentowne. Korzystający z nich mieszkańcy gminy unikną wykluczenia komunikacyjnego, które z uwagi na likwidację znacznej liczby połączeń autobusowych stało się bardzo dużym problemem.

Przejazd autobusami będzie odpłatny zgodnie z cennikiem biletów PKS Kłodzko z zachowaniem uprawnień pasażerów do korzystania z przysługujących ulg ustawowych i handlowych. Kursy realizowane będą od poniedziałku do piątku oprócz świąt. Należy dodać, że w kilku przypadkach komunikacja gminna uzupełni kursy już realizowane przez PKS Kłodzko – m.in. przez Stary Wielisław oraz Szalejów Górny.

[MG] Info: Gmina Kłodzko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.