Dziękujemy kłodzkim krwiodawcom

Ziemia Kłodzka to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. To teren bogaty przyrodniczo. Miejsce przyjazne dla turystów zarówno wymagających, jak i tych którzy uwielbiają SPA. Kłodzko jest miejscem magicznym nie tylko dlatego, że jest wiele ciekawych obiektów architektonicznych, ale dlatego że żyją tam ludzie o wielkich sercach – Krwiodawcy. Na terenie tym zarejestrowanych dawców jest 2548 osób. Liczymy, że aktualny rok przyniesie nowych Honorowych Dawców Krwi. Zaangażowanie ludzi powoduje, że stany krwi są na optymalnym poziomie, co powoduje że pacjenci szpitali mogą czuć się bezpiecznie.

krew

Krwi nie da się wyprodukować, tylko człowiek jest w stanie przekazać ten cenny dar. Wystarczy 450 ml, by uratować aż trzy osoby. Nie możemy jednak przestać się angażować, ponieważ potrzeby stale rosną. Krew wykorzystywana jest w przypadku: masywnego krwotoku, czyli gdy doszło do nagłej i znacznej utraty krwi (30-60%) podczas zabiegów chirurgicznych, przy dializie i krążeniu pozaustrojowym, przy przetoczeniach wymiennych. Jest niezbędnym składnikiem leczenia chorób o podłożu immunologicznym, w profilaktyce konfliktu serologicznego między matką a płodem, w celu zapobiegania niektórym chorobom zakaźnym oraz hipoproteinemii (niedobiałczenia krwi),czyli stanach niedoboru białek w tkankach i narządach. Krew może być potrzebna zarówno noworodkowi jak i seniorowi.

Należy podkreślić, że potencjalny dawca ma wykonywany komplet badań i jest dokładnie przebadany przez lekarza (bezpłatnie!) do 6 razy w roku. Jak widzimy nie tylko satysfakcja jest wartością, ale także profilaktyka. Zapraszamy codziennie do punktu poboru krwi.

Czekamy na Państwa przy NZOZ w Kłodzku, ul. Szpitalna 1, w godzinach: 7:30 – 11.30.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.