Drzwi otwarte w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości

21 marca – pierwszy dzień wiosny, czyli tradycyjny dzień wagarowicza. Można spać do południa lub iść na spacer albo do kawiarni. Można spędzić ten dzień bardziej pożytecznie i odwiedzić… inną szkołę. Zwłaszcza taką, która od września może być kolejną w naszej edukacji. Pierwszy dzień wiosny jest doskonałą okazją, żeby zaprosić ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą szkoły średniej. Nasza redakcja zajrzała przez otwarte drzwi do Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości.

drzwi-otwarte-ksp

Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości to największa szkoła ponadpodstawowa w powiecie kłodzkim. Uczęszcza do niej młodzież praktycznie z całego regionu kłodzkiego. Aktualnie szkoła oferuje osiem kierunków w technikach oraz trzy kierunki w szkole branżowej. Z tym, że oddział wielozawodowy może przygotować do pracy w co najmniej kilkunastu różnych zawodach. Częścią szkoły jest ponadto Centrum Kształcenia Zawodowego, w którym zajęcia zawodowe odbywa także młodzież spoza naszego powiatu.

drzwi-otwarte-ksp

Ósmoklasiści z różnych szkół, głównie miasta i gminy Kłodzko, mieli możliwość zapoznać się z szeroką ofertą KSP. Wybrane przez siebie kierunki zachwalali uczniowie poszczególnych klas. Największym zainteresowaniem gości cieszyły się pracownie zawodowe – głównie w kierunkach technik żywienia, technik pojazdów samochodowych, technik programista oraz technik usług fryzjerskich. Klasy gastronomiczne serwowały bułeczki i ciasteczka, zaś w klasie branżowej degustowano kawę i herbatę. Pogoda i frekwencja dopisały!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.