Droższe śmieci w gminie Kłodzko

Od 1 kwietnia br. gmina Kłodzko podnosi opłaty za wywóz odpadów komunalnych. Podwyżka wyniesie ok. 10%. Wzrost opłat za wywóz śmieci dotyczy zarówno prowadzenia zbiórki selektywnej, jak i oddawania odpadów zmieszanych. Cennik jest tak skonstruowany, że jego zmiana dotknie zdecydowaną większość mieszkańców gminy. Podwyżka nie dotknie jedynie gospodarstw zamieszkałych przez co najmniej siedem osób, bez względu czy segregują odpady czy też oddają zmieszane.

śmieci

Nowe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów będą wynosić:

– w przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów

11 zł za pierwszą, drugą, trzecią i czwartą osobę (podwyżka o 1 zł)

6 zł za piątą i szóstą osobę (podwyżka o 1 zł)

1 zł za siódmą i kolejne osoby (bez zmian)

– w przypadku oddawania odpadów zmieszanych

21 zł za pierwszą, drugą, trzecią i czwartą osobę (podwyżka o 1 zł)

11 zł za piątą i szóstą osobę (podwyżka o 1 zł)

1 zł za siódmą i kolejne osoby (bez zmian)

Podwyżka opłat za wywóz śmieci dotknie także właścicieli nieruchomości, których nie zamieszkują mieszkańcy ale powstają odpady komunalne.

Od 1 kwietnia 2016 roku mieszkańcy gminy Kłodzko już płacą więcej za odbiór śmieci. Od początku wprowadzenia „podatku śmieciowego”, opłata za odbiór odpadów naliczana jest według ilości osób zamieszkujących posesję. W 2015 roku i do końca marca 2016 r. było to 8 zł/osoba; od 1 kwietnia 2016 r. do końca marca 2017 r. już 10 zł/osoba.

Od 1 stycznia 2016 r. do końca 2019 r. na terenie gminy Kłodzko usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych (zmieszanych, selektywnie zebranych oraz gabarytowych) świadczy konsorcjum firm: FB Serwis S.A. z Warszawy, Compañia Española de Servicios Públicos y Auxiliares z Barcelony oraz Tempo sp. z o.o. z Kłodzka. Fizycznie w dalszym ciągu odpady odbiera podwykonawca, czyli firma „Eko-Tim” Mirosław Godzieszka z Krosnowic.

harmonogram
Harmonogram odbioru odpadów w gminie Kłodzko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.