Darmowe pożyczki na świąteczne wydatki

Jak znaleźć budżet na świąteczne wydatki – im bliżej świąt, tym częściej zadajemy sobie to pytanie. Reklamy zachęcają: darmowe pożyczki, promocje bankowe! Święta tuż, tuż – prezenty trzeba kupować i smakołyki szykować… Później sylwester i ferie zimowe. Same wydatki… Dobrze, jeśli mamy jakieś oszczędności…

Cóż jednak zrobić jeśli nie ma oszczędności? Można się zadłużyć. Z pomocą śpieszą do nas banki oraz firmy pożyczkowe. Ale należy czynić to rozsądnie ze świadomością, że pożyczone pieniądze trzeba będzie przecież oddać. Z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych wynika, że polskie gospodarstwa domowe planują wydać na tegoroczne święta łącznie 20 mld zł, 8% więcej niż w ubiegłym roku. Polska rodzina planuje wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia ok. 1500 zł. Trochę większe wydatki deklarują rodziny pobierające świadczenie 500+.

darmowa pożyczka

Gdzie pożyczyć pieniądze?

Jeśli naprawdę braknie nam pieniędzy a chcemy zrobić prezent bliskim osobom, niestety trzeba będzie się zadłużyć. Może to być kredyt gotówkowy w banku lub pożyczka w firmie pozabankowej. Kredyt gotówkowy w banku tym różni się od pożyczki pozabankowej, że spłatę tego pierwszego można rozłożyć na dogodne raty. Do pożyczonej kwoty bank doliczy nam odsetki i prowizję. Można też wybrać okres kredytowania (rok, dwa lata lub dłużej). Chwilówkę zaś trzeba oddać raczej w całości i to najdalej przeważnie w ciągu 30 dni. Aczkolwiek sektor finansowy ciągle zaskakuje – znaleźliśmy jeden bank, który ma w ofercie darmowy kredyt gotówkowy (dla nowych klientów). Jest także coraz więcej firm pozabankowych, w których pożyczkę można oddać w ratach nawet w ciągu 60 dni.

Czy może być darmowa pożyczka?

Czy pozabankowa pożyczka może być darmowa? Tak, może! Ale pod warunkiem, że zostanie spłacona w terminie, na jaki została wzięta. Trzeba pamiętać jednak, że liczy się data zaksięgowania zwrotu a nie data wpłaty! Jeśli zaś klient nie zmieści się w ustalonym terminie, wówczas pożyczka może stać się bardzo droga. Stąd te darmowe pożyczki – firmy liczą, że wielu klientów nie odda pieniędzy w terminie i obciążą ich słoną opłatą za przedłużenie terminu spłaty. Dlatego biorąc pożyczkę pozabankową należy mieć świadomość, że za np. 30 dni pożyczoną kwotę trzeba będzie w całości oddać!

Rolowanie pożyczki

Fachowcy od życia na kredyt opracowali już pewien trick, dzięki któremu darmową pożyczkę można spłacać nawet pół roku albo i dłużej. Jak to działa? Po prostu bierzemy gotówkę w pierwszej firmie pożyczkowej. Po 30 dniach bierzemy pożyczkę w drugiej firmie i spłacamy tą pierwszą. Później trzecią pożyczką spłacamy drugą. I tak dalej. Fachowo nazywa się to „rolowaniem kredytu”. Niestety, w końcu dług trzeba będzie oddać. I co ważne, w tym planie jest jeden ogromny minus – darmowe pożyczki otrzymują tylko nowi klienci tych firm. Dlatego operując tym systemem, zamykamy sobie drzwi do darmowych pożyczek w przyszłości. Chyba, że powstaną nowe firmy, które jeszcze nie mają nas w bazie…

Oto nasze propozycje – kliknij w link, żeby zobaczyć ofertę:

Najlepsze pożyczki pozabankowe >>>

Zobacz ranking pożyczek pozabankowych >>>

Pożyczka społecznościowa

Tanią opcją pozyskania dodatkowej gotówki jest tzw. pożyczka społecznościowa. Platformy pożyczkowe – najbardziej znana to Kokos – łączą bezpośrednio pożyczkobiorców oraz inwestorów. Dzięki temu unika się wysokich kosztów pożyczki ponoszonych tradycyjnie przez banki i firmy pożyczkowe. W rezultacie miesięczna rata Twojej pożyczki jest niższa.

Zobacz – przelicz – wyślij wniosek:

  • Kokos.pl to serwis, w którym klient pożycza pieniądze od osoby, która zdecydowała się zainwestować posiadane środki. Pożyczka już w kilka minut trafia prosto na konto, bez poręczycieli i zbędnych formalności, nawet do 25 tys. zł.

święta

Artykuł przygotowany z serwisem Promocjebankowe.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.