Bramy garażowe dopasowane do Twojego garażu

Przeglądając pobieżnie rynek bram garażowych, możesz mieć wrażenie, że wszystkie wyglądają podobnie i w zasadzie jej zakup do Twojego garażu nie będzie trudny. Tymczasem istnieje kilka rodzajów bram i wielu producentów, którzy stosują różne technologie. Na co zatem zwrócić uwagę przeglądając bramy garażowe?

bramy-garazowe

Bramy garażowe

Brama garażowa to nie tylko sposób na zamknięcie Twojego garażu, dzięki któremu zabezpieczyć swój samochód przed działaniem czynników atmosferycznych. Odpowiednio dobrana brama garażowa to także doskonała ochrona dla Twojego mienia schowanego w garażu, jak i podniesienie walorów estetycznych Twojego domu. Aby spełniała swoją funkcję, musi być dobrana do jego wielkości, ilości miejsca na podjeździe i pod stropem wnętrza. Te uwarunkowania mają duży wpływ na to, jaką bramę garażową powinieneś wybrać. Istnieje bowiem kilka jej rodzajów, w tym bramy segmentowe, rolowane i uchylne. Wszystkie znajdziesz tutaj: https://www.roletyalu.pl/kategoria/bramy.

Bramy segmentowe

Bramy garażowe segmentowe to te, składające się z paneli połączonych zawiasami. Praktycznie nie zabierają miejsca z podjazdu, dlatego można je montować w garażach zlokalizowanych bezpośrednio przy ulicy. Zwykle ich otwieranie odbywa się do góry (rzadziej w bok), gdzie na rozmieszczonych pionowych i poziomych profilach, drzwi bramy chowają się pod sufitem. Garażowe bramy segmentowe łatwo jest wyposażyć w napęd automatyczny, dzięki czemu ich otwieranie i zamykanie staje się dużo łatwiejsze. Wielkość paneli, jak i sam ich kolor można dostosować do swoich potrzeb i upodobań, co sprawia, że bramy te świetnie odnajdują się w architekturze przestrzennej.

Bramy rolowane

Bramy rolowane są bardzo wygodne. Podobnie jak rolety okienne, bramy rolowane są zwijane. To duża oszczędność miejsca. Taka brama jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie go brakuje. Jednocześnie mechanizm ich działania zapewnia wysoki komfort użytkowania. Brama ta nie tylko nie zajmuje miejsca na podjeździe, ale też praktycznie nie zajmuje miejsca pod sufitem garażu. Nawijana jest na wałek i po zrolowaniu pozostawia jeszcze wolną przestrzeń. Tym samym zyskujesz nieco dodatkowego miejsca pod stropem, które możesz przeznaczyć na półki, regały czy inne elementy wyposażenia garaży

Bramy uchylne

Sposób otwierania bramy uchylnej, podobnie jak jej zamykania, wymaga większej ilości miejsca na podjeździe i wewnątrz garażu. Dlatego spotyka się je częściej w domach z dużym podwórkiem. Co prawda drzwi garażowe takiej bramy otwiera się szybko, jednak nie jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną w garażu przestrzeń na różnego rodzaju schowki. Jednak ich montaż, podobnie jak pozostałych bram można wykonać w dwojaki sposób, który umożliwi Ci otwieranie bramy manualne lub automatyczne. Zaletą, jaką często podkreśla się w bramach uchylnych, jest brak konieczności otwierania ich całkowicie. Wystarczy ją lekko uchylić, aby uzyskać dostęp do środka.

Bramy garażowe — zalety

Montaż bramy garażowej w otworze tego pomieszczenia to przede wszystkim osłonięcie samochodu i innych dóbr materialnych, znajdujących się w środku. Bramy to nic innego jak drzwi o specyficznych parametrach technicznych, które chronią garaż i całą jego zawartość przed dostępem do niego osób niepożądanych, ale też przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dzięki bramie garażowej zyskujesz dodatkową izolację budynku, który graniczy ścianami z garażu. To podnosi komfort cieplny wewnątrz i powstrzymuje ochładzanie czy nagrzewanie się ścian domu. Bramy garażowe chronią także jego wnętrze przed promieniami słońca, deszczem czy innymi opadami, które mogą szkodzić karoserii samochodu.

Bramy garażowe nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ograniczając dostęp do wnętrza garażu czy domu, ale także podnoszą jego estetykę. Różne wielkości profili, składających się na bramę garażową oraz mnoga ilość kolorów pozwala dopasować ją do elewacji budynku. Dzięki temu skutecznie podnoszą walory estetycznego i uzyskać harmonijny wygląd.

Automatyczne bramy garażowe

Musisz pamiętać, że każda z bram garażowych, bez względu na jej rodzaj, może być otwierana ręcznie lub automatycznie. Zastosowanie napędu elektrycznego pozwoli Ci na wygodne wejście czy wjazd, ale jeśli wolisz rozwiązanie manualne, to znajdziesz je w ofercie z niemal każdą dostępną bramą. Bogatszy w wiedzę na ich temat, zdecyduj się na współpracę z producentem, który zaoferuje Ci produkty zgodne z Twoimi preferencjami.

Producent bram garażowych

Firma to polski producent rolet i krat zewnętrznych, a także bram garażowych, który korzysta z najlepszych materiałów i tworzy wysokiej jakości produkty. DO ich obsługi stosują najlepsze dostępne systemy. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z ich oferty, możesz liczyć, że dostosują bramę do Twoich potrzeb i możliwości technicznych w Twoim domu. Zaoferują Ci rozwiązanie najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb, a także takie, które zwiększy komfort użytkowania. Na przykład automatyczny napęd czy zdalne sterowanie. Zapoznaj się z ich pełną ofertą tutaj: https://www.roletyalu.pl/.

[Materiał zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.