Brama garażowa rolowana – dlaczego warto ją kupić

Chcesz wreszcie zamknąć swój garaż? A może potrzebujesz wymienić swoją zwykłą bramę wjazdową na porządne i wygodne rozwiązanie, które zabezpieczy jego wnętrze. W tej sytuacji dobrą decyzją będzie zakup bramy garażowej rolowanej? Dlaczego? Jak jest zbudowana taka brama? Jakie są jej zalety? Dowiesz się z tego artykułu.

brama-garazowa-rolowana

Jak zbudowana jest brama rolowana

Bramy rolowane to rodzaj bram garażowych, które wykorzystują długie, wąskie szyny (prowadnice) do poruszania się w górę i w dół. Szyny wykonane są zwykle ze stali i montowane są po obu stronach otworu wjazdowego. Pancerz z kolei może być zrobiony ze stali lub częściej z aluminium i umieszczany jest w prowadnicach. Pancerz (płaszcz bramy) to właśnie widoczna część bramy, składająca się z pojedynczych paneli ułożonych poziomo. Panele umieszczone są z dwóch stron pancerza, a pomiędzy nimi znajduje się pianka poliuretanowa, która jest łącznikiem jednej paneli, a jednocześnie stanowi świetny materiał izolujący. Aby pancerz mógł być rolowany, przyczepiany jest do wału korbowego, który instaluje się w górnej części bramy.

Jak wygląda obsługa bramy garażowej rolowanej?

Co prawda bramę rolowaną można otwierać i zamykać ręcznie, pociągając za uchwyt przytwierdzany do pancerza, ale to rozwiązanie nie jest popularne. Dla wygody stosuję się automatyczne systemy, wykorzystujące napęd elektroniczny. Innymi słowy, zwijanie i rozwijanie bramy może odbywać się z udziałem silnika elektrycznego, którym można sterować za pomocą pilota, przełącznika ściennego lub klawiatury. To wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo siły i sterować bramą bez wychodzenia z samochodu.

Bramy rolowane — zalety

Główną zaletą bramy rolowanej jest to, że nie zajmuje ona miejsca pod sufitem, ponieważ jest zwijana na wał,. To jeden z powodów, dla których tego typu brama cieszy się powodzeniem zwłaszcza w małych garażach. Jednakże nie jest to jedyna korzyść, jaką otrzymujesz, decydując się na bramę rolowaną.

Wykonanie płaszcza bramy rolowanej z profili aluminiowych pozwala na szeroki wybór kolorów z palety RAL. Co więcej, same profile mogą mieć różną szerokość i wysokość. Dzięki temu bramę łatwo jest dopasować do architektury otoczenia i elewacji domu, ale nie tylko względy estetyczne zasługują tu na uwagę.

Dzięki temu, że brama rolowana nawijana jest wał, nie zajmuje miejsca na podjeździe, tak jak, chociażby drzwi na zawiasach, a to umożliwia łatwy wjazd samochodem do środka i swobodę poruszania się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz garażu.

Omawiając zalety bramy rolowanej, należy wspomnieć o tym, że zapewnia ona doskonałą izolację termiczną, a to wszystko za sprawą poliuretanowej pianki umieszczonej wewnątrz pancerza. Dlatego świetnie zabezpiecza wnętrze garażu przed mrozem, czy przegrzewaniem się. Czy to już wszystkie powody, dla których warto ją kupić?

Bramy garażowe rolowane — dlaczego warto kupić?

Brama rolowana, jak widzisz, ma wiele zalet. Idealnie nadaje się do nawet niewielkich garaży. Zajmuje niewielką przestrzeń i może mieć elektrycznie sterowany napęd, który ułatwia obsługę. Ponadto dobrze izoluje temperaturę i chroni przed opadami deszczu czy śniegu. Co więcej, wykonana z profili aluminiowych, zabezpieczona dobrej jakości lakierem, sama jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Wybierając bramę wysokiej jakości, możesz liczyć na wygodę i doskonałą estetykę. Bramy garażowe rolowane mogą mieć różną szerokość i można je łatwo zamontować w niemal każdej wnęce garażowe.

[Materiał zewnętrzny]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.