Biesiada ostatkowa KGW ‘2023

Biesiada ostatkowa KGW to stały punkt w programie imprez kulturalnych Gminy Kłodzko. Pożegnanie karnawału w biesiadnym stylu odbyło się 18 lutego 2023 r. na sali „Podhalanka” w Krosnowicach. Uczestnikami byli nie tylko członkowie kół i zespołów śpiewaczych KGW, przedstawiciele sołectw, ale też liczne grono zaproszonych gości. Ogółem, na sobotniej imprezie bawiło się ok. 250 osób! Honory gospodyń już tradycyjnie pełniły „Kumy” z Krosnowic – przy współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Kłodzko.

biesiada-ostatkowa-kgw-2023

Biesiada ostatkowa KGW to integracyjna impreza, na której pod koniec karnawału spotykają się członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Kłodzko oraz zaproszeni goście – przyjaciele i sponsorzy, samorządowcy, politycy. W bieżącym roku, wśród gości były m.in. władze gminy Kłodzko oraz zaprzyjaźnione z „Kumami” „Siekiereczki” ze Stronia Śląskiego i „Wesoła Gromadka” z gminy Gromadka w powiecie bolesławieckim.

biesiada-ostatkowa-kgw-2023

Rozrywkowa część imprezy to przede wszystkim prezentacje śpiewacze przybyłych zespołów oraz huczna zabawa i tańce do późna… Jako pierwsze, przed uczestnikami biesiady wystąpiły gospodynie, czyli „Kumy” z Krosnowic. Po nich zaprezentowały się: „Siekiereczki”, „Wesoła Gromadka”, „Jaskier” z Ołdrzychowic Kłodzkich i „Słowianki” z Bierkowic. Występy zespołów przeplatane były pokazami tańca tradycyjnego i nowoczesnego. Ponadto,  przeprowadzony został konkurs pączków i faworków. Wspólne śpiewy i szalone tańce przy skocznej muzyce trwały do bardzo późnych godzin nocnych…

biesiada-ostatkowa-kgw-2023

biesiada-ostatkowa-kgw-2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.