Będzie jaśniej w gminie Kłodzko

Gmina Kłodzko przystępuje do realizacji kolejnych wniosków mieszkańców dotyczących m.in. poprawy oświetlenia ulicznego. We wtorek 8 lutego 2022 r. podpisana została umowa z wykonawcą prac – konsorcjum firm: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej oraz ZWES Instalacje Elektryczne Narolski Marek. Inwestycja realizowana będzie przez dwa lata i obejmie kilkanaście wsi w gminie Kłodzko.

oswietlenie-gmina-klodzko

W efekcie powstaną 192 stanowiska oświetleniowe, wyposażone w 196 opraw oraz 10 nowych obwodów z układami pomiarowymi. Z kolei 13 szaf oświetleniowych zostanie wyposażonych w układy kompensacji mocy biernej, w tym 10 nowo wybudowanych oraz 3 istniejące. Jest to inwestycja o łącznej wartości 3 224 820 zł, która będzie realizowana w dwóch etapach – w tym i przyszłym roku. Obejmie aż kilkanaście wsi (wykaz w załączeniu).

– O nowe punkty świetlne mieszkańcy wnioskują porównywalnie często jak o przebudowę dróg – mówi wójt Zbigniew Tur. – Uważam, że wykonanie tego zadania w znacznej mierze zaspokoi istniejące potrzeby, a tym samym – co jest dla mnie bardzo ważne – poprawi bezpieczeństwo na wsiach.

Również ta inwestycja w znacznej części będzie sfinansowana z Programu Rządowego Funduszu „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.

oswietlenie-gmina-klodzko

oswietlenie-gmina-klodzkooswietlenie-gmina-klodzkooswietlenie-gmina-klodzko

MG; info: Gmina Kłodzko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.