Basen w Międzylesiu już czynny

Od 1 czerwca 2019 r. czynny już jest basen w Międzylesiu. Niestety, korzystanie z tego przybytku od tego roku jest już płatne. Nowy basen w Międzylesiu działa od lipca 2013 roku. Poza nieckami z wodą są tu także m.in. boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci oraz plaża leżakowa. Do dyspozycji gości jest ”zestaw” basenów dziecięcych z dużą i małą zjeżdżalnią oraz basen dla dorosłych o głębokości wody 1,4-1,8 m.

basen-miedzylesie

Nowy basen w Międzylesiu zbudowany został w miejscu poprzedniego z 1885 roku, ze znacznym wsparciem środków unijnych. Przez sześć kolejnych sezonów letnich korzystanie z basenu było darmowe – pięć lat zgodnie z wymogiem unijnym i rok jako bonus od miasta. W szczególnie gorące dni, przez kompleks przewijało się średnio tysiąc osób dziennie, w tym wielu gości z Czech.

Niestety promocja się skończyła i zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Międzylesiu, od tegorocznego sezonu obowiązują już bilety wstępu. Bilety dzienne umożliwiają wielokrotne wejście na basen w dniu zakupu i są ważne za okazaniem nienaruszonej jednorazowej wodoodpornej opaski na rękę.

basen-miedzylesie

Ceny biletów wstępu na basen w Międzylesiu:

  • 10 zł – bilet normalny dzienny
  • 7 zł – bilet ulgowy dzienny oraz bilet wieczorny dla dorosłych (po godz. 17)
  • bezpłatnie – dzieci do lat 7.

Bilet ulgowy mogą nabyć dzieci i młodzież ucząca się za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej; studenci do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej; emeryci, renciści i niepełnosprawni za okazaniem ważnej legitymacji; osoby 60+ za okazaniem dokumentu tożsamości; dorośli za okazaniem Karty Dużej Rodziny; uczestnicy grup zorganizowanych (1 opiekun na 15 osób bezpłatnie).

basen-miedzylesie-2019
źródło: www.miedzylesie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.