Hospicyjny Konwój Dobra. Przystanek Kłodzko

W sobotę 10 marca 2018 roku w gościnne progi Galerii Twierdza w Kłodzku, zawitał nasz hospicyjny Konwój Dobra. Mobilny Punkt Poboru Dobra był gotowy na przywitanie mieszkańców Kłodzka i okolic punktualnie o godzinie 14:00. Razem z nami, uroczystemu wniesieniu Flagi Dobra, towarzyszył Michał Piszko, Burmistrz Miasta Kłodzko, Posłanka Ziemi Kłodzkiej na Sejm RP, Monika Wielichowska oraz Robert Karbownik – szef marketingu Galerii Twierdza.

Hospicyjny Konwój Dobra. Przystanek Kłodzko

Wielkie serca mieszkańców Kłodzka
Odwiedziny w Kłodzku zbiegły się z zakończeniem zbiórki darów dla naszych Podopiecznych, którą zorganizowali: młody mieszkaniec Kłodzka – Patryk Ilba, Grupa Samochodowa „Pod Milą” oraz kłodzka Piekarnia „Precelek”. Środki pielęgnacyjne, zebrane przez mieszkańców Kłodzka i członków grupy samochodowej, pojadą do potrzebujących rodzin. Dziękujemy z całego serca w ich imieniu. Podczas wydarzenia, nie mogło także zabraknąć lokalnej atrakcji. Tym razem, na naszej mobilnej scenie wystąpili harcerze 11 Kłodzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Kajman”. Oprócz tradycyjnego repertuaru piosenek przy dźwiękach gitary, przygotowali dla dzieci odwiedzających z rodzicami nasze stoisko, zabawy i konkursy. Nic zatem dziwnego, że w Kłodzku wręczyliśmy aż 5 Certyfikatów Dobra. Specjalny Certyfikat Dobra otrzymała również Piekarnia „Precelek”, która upiekła 420 czerwonych ciasteczek w kształcie dobrych słów, jakby żywcem wyjętych z naszego logo. Według słów odwiedzających Mobilny Punkt Poboru Dobra, smakowały wybornie.

Hospicyjny Konwój Dobra. Przystanek Kłodzko
Mobilni medycznie
Konwój Dobra, to wsparcie informacyjne dla tych, którzy szukają informacji na temat hospicjum domowego dla dzieci na Dolnym Śląsku. W Kłodzku do dyspozycji odwiedzających był nasz zespół medyczny w silnym składzie. Dwóm pielęgniarkom, Iwonie i Marzenie oraz Pani Doktor Eli, która obok dyżuru w Punkcie Poboru Dobra, odwiedziła naszych kłodzkich Podopiecznych, towarzyszył szef Hospicjum, dr n. med. Krzysztof Szmyd. To była wyjątkowa okazja, aby uwiecznić kłodzki dyżur medyczny na naszej ściance „Jestem Bohaterem Wyprawy po 1% Dobra”. Oni naprawdę pomagają nieuleczalnie chorym dzieciom. Pomożecie im pomagać skuteczniej?

Hospicyjny Konwój Dobra. Przystanek Kłodzko
O godzinie 16:00 Mobilny Punkt Poboru Dobra zakończył swoją działalność. Zamknęliśmy Księgę Dobra, bogatszą o całe strony dobrych słów wpisywanych przez gościnnych mieszkańców Kłodzka. Zwinęliśmy Flagę Dobra, która radośnie łopotała przez cale wydarzenie, oznajmiając zainteresowanym, że oto w Kłodzku, Dobro zamieszkało na … dobre. Do widzenia Kłodzko i do zobaczenia w Bolesławcu, następnym miejscu na mapie Konwoju Dobra.

Hospicyjny Konwój Dobra. Przystanek Kłodzko
Beata Butwicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.